Rusza system „Podkarpackie z wyższej półki”

15 czerwca 2015

Podkarpacka Izba Gospodarcza w najbliższych dniach uruchamia pierwszy na terenie województwa podkarpackiego i unikatowy w skali kraju turystyczny system promocyjno-rabatowy Podkarpackie z wyższej półki.

Idea systemu stanowi odpowiedź na jeden z podstawowych problemów regionu, jakim jest słaby rozwój turystyki z najwyższej półki – luksusowej, biznesowej czy kongresowej. A przecież takie właśnie oferty, opierające się o fenomenalne dziedzictwo przyrodnicze i kulturowe mogą stanowić o ostatecznym sukcesie regionu, tak ekonomicznym jak i wizerunkowym.Dzięki zaangażowaniu podmiotów reprezentujących ten sektor powstała unikatowa koncepcja współpracy opierająca się na oryginalnym rozwiązaniu marketingowym, stanowiącym połączenie systemu rabatowego, promocyjnego oraz lojalnościowego.

Karta Podkarpackie z wyższej półki

Jego podstawą jest karta, dystrybuowana wśród turystów przybywających na teren województwa podkarpackiego. Z karty oczywiście mogą rzecz jasna skorzystać także osoby mieszkające w regionie.

Jest to indywidualna karta elektroniczna wydawana dla konkretnej osoby, pary bądź rodziny (3-5 osób), dzięki której nabywa się prawo do uzyskania rabatów u Partnerów systemu. Klienci przykładają indywidualną kartę z unikatowym numerem do specjalnego czytnika w punkcie sprzedaży i w ten sposób – o ile karta jest ważna – otrzymują rabat na wybrany produkt/usługę.

Karta wydawana jest bezterminowo, natomiast jej ważność tj. prawo do rabatów jest regulowana przez oprogramowanie systemu i zależy od okresu, na jaki została wykupiona. Kartę można aktywować na tydzień, miesiąc lub na cały rok. Jest ona w pełni skonfigurowana z kontem użytkownika w aplikacji internetowej, dzięki czemu
jej posiadacz ma dostęp do wszystkich informacji dotyczących jego karty oraz możliwość ponownego aktywowania karty, na której wygasło prawo do rabatów.

System Podkarpackie z wyższej półki

Karta w pierwszej kolejności będzie stanowić kartę rabatową. Jej posiadacz będzie mógł skorzystać z rabatów (ewentualnie gratisów), dokonując zakupów produktów i usług w podmiotach biorących udział w systemie Podkarpackie z wyższej półki. Każdy z nich wniesie do wspólnej oferty rabaty na oferowane produkty lub usługi, ewentualnie przygotuje dla posiadaczy karty jakieś niespodzianki.

Obok funkcji rabatowej użytkownicy karty będą mogli brać udział w systemie lojalnościowym – za dokonywanie transakcji będą mogli zbierać punkty i wymieniać je na wyjątkowe nagrody. Jakie, dowiecie się już niebawem. Zdradzimy tylko, że karta stanie się najszybszym, a zarazem najprostszym sposób skorzystania z kluczowych atrakcji Podkarpacia na wyjątkowych warunkach.

Dla kogo powstał system?

Dla wszystkich, którzy pomimo zamiłowania do „wyższej półki” są zainteresowani oszczędnością czasu i pieniędzy. Dla tych, którzy pragną odbyć świadomą i prawdziwą podróż po dziedzictwie kulturowym i przyrodniczym regionu, zasmakować tradycyjnych potraw, poznać najciekawsze historie podkarpackich zabytków i rezydencji.

Jest to również oferta dla aktywnych, poszukujących różnorodnych atrakcji, jakie daje podkarpackie i jego bogata oferta rekreacyjna. Dzięki niej można spróbować sił w sportach ekstremalnych na lądzie, wodzie i w powietrzu, czy wziąć udział w pokazach i warsztatach rękodzielniczych.

Aktualnie z oferty związanej z kartą można skorzystać u kilkudziesięciu Partnerów systemu. Informacje o nich można znaleźć na dołączanych do karty informatorach oraz mapce, jak również na stronie systemu www.kartapodkarpacka.pl lub www.podkarpackakarta.pl

System powstał dzięki wsparciu finansowym uzyskanym w ramach Szwajcarsko – Polskiego Programu Współpracy.