Rusza akcja Studenci Przeciwko Białaczce w Jarosławiu

25 marca 2014

W kwietniu rusza już III edycja ogólnopolskiej akcji Studenci Przeciwko Białaczce. Wszystkich chętnych chcących zostać dawcami szpiku zapraszamy w dniach 8 i 9 kwietnia, w godz. 11-18 do Państwowej Wyższej Szkoły Techniczno-Ekonomicznej w Jarosławiu.

W tegorocznym projekcie pod hasłem „Dla Ciebie to 5 minut, dla kogoś to całe życie” wezmą udział 104 uczelnie (45 miast). Jest to kontynuacja inicjatywy Fundacji DKMS Polska, której głównym celem jest znalezienie dawcy dla każdego chorującego na białaczkę i inne nowotwory krwi.

Pierwsza edycja „Studenci Przeciwko Białaczce” miała miejsce w kwietniu w 2013 r. , wzięło w niej udział 50 uczelni. Udało się wówczas zarejestrować prawie 6 tys. osób. Zaledwie pół roku później, w grudniu miała miejsce druga edycja. W 96 uczelniach biorących w niej udział zarejestrowano ponad 17.500 osób. Osoby rejestrujące się to nie tylko studenci, ale i również mieszkańcy miast, w których odbyły się akcje rejestracji.

Fundacja DKMS Baza Dawców Komórek Macierzystych Polska działa od 2008 r. , od tego czasu przebadała i zarejestrowała ponad 450 tys. potencjalnych dawców.