Zbiórka odpadów odnawialnych na przemyskim Rynku

25 marca 2014

W pierwszy dzień kalendarzowej wiosny po raz kolejny na przemyskim rynku zorganizowano akcję ekologiczną „Zamieniamy makulaturę, szkło, plastiki i elektrośmieci na witaminy dla młodzieży i dzieci”. Happening odbył się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Przemyśla.

Akcję otworzył w imieniu Prezydenta Miasta jego zastępca Wojciech Błachowicz. Dla dzieci i młodzieży biorącej udział w tym przedsięwzięciu zorganizowano gry, zabawy i konkursy ( m.in.: na najpiękniejszą ekologiczną Marzannę). Podczas między szkolnego pokazu mody ekologicznej można było podziwiać kreacje i stylizacje dziecięce. Odbyły się również pokazy z udzielaniem pierwszej pomocy, wykłady na temat segregacji śmieci.

Surowce wtórne wymieniano na jabłka, a w zamian za baterie rozdawano cukierki.

W ten szczytny cel zaangażowało się 92 wolontariuszy, w tym 61 uczniów. Udało się zebrać prawie 20 ton surowców.

W rywalizacji młodzieży szkolnej w zbiórce surowców wtórnych pierwsze miejsce zajął Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 2 , na miejscu drugim znalazło się I LO, miejsce trzecie otrzymało Niepubliczne Przedszkole „Akademia Malucha”.

Impreza została zorganizowana przez Przemyskie Centrum Wolontariatu – sekcja Towarzystwa Przyjaciół Przemyśla i Regionu. Partnerami byli : Wydział Edukacji Urzędu Miejskiego w Przemyślu, Wydział Gospodarki i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Przemyślu, Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Przemyślu, Zakład Usług Komunalnych w Przemyślu, Straż Miejska w Przemyślu.

fot. www.przemysl.pl