Rozbito grupę przestępczą działającą na Podkarpaciu

26 czerwca 2014

Straż Graniczna rozbiła kolejną zorganizowaną grupę przestępczą na Podkarpaciu. Zatrzymano cztery osoby podejrzane o udział w grupie handlującej papierosami pochodzącymi z przemytu.

Na trop grupy wpadli funkcjonariusze Straży Granicznej z Medyki. Ustalili oni, że mężczyźni z województwa podkarpackiego i warmińsko-mazowieckiego skupują papierosy pochodzące z przemytu, a następnie przekazują je dalej. Całością kierował mieszkaniec powiatu żarskiego 32-letni Błażej J. Kontrabanda trafiała docelowo do Niemiec i Czech.

Podejrzani, to mężczyźni w wieku 32-43 lat.

Pod nadzorem przemyskiej prokuratury funkcjonariusze z Przemyśla wraz z z funkcjonariuszami SG oddziału nadodrzańskiego i warmińsko-mazurskiego dokonali kilkunastu przeszukań pomieszczeń. W wyniki tych działań zabezpieczono m.in.: 60 kg krajanki tytoniowej o wartości 35 tys. zł, telefony komórkowe, akty notarialne oraz dwa samochody.

Od października grupa ta wprowadziła do nielegalnego obrotu co najmniej 454 tys. paczek papierosów, narażając Skarb Państwa na straty w wysokości ok 7 miliona zł.

Zatrzymani odpowiedzą za działalność w zorganizowanej grupie przestępczej. Zastosowano wobec nich dozór policji, zakaz opuszcza kraju i poręczenia majątkowe.

Sprawę nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Przemyślu.