Perkusista z Przemyśla laureatem konkursu filmowego

26 czerwca 2014

„Praca moich marzeń”, to tytuł filmu Sebastiana Wiśniewskiego z Przemyśla, który zajął II miejsce w III Ogólnopolskim Konkursie Krótkometrażowych Filmów Komórkowych Młodzieży OHP. Konkurs zorganizowała Lubuska Wojewódzka Komenda OHP oraz Komenda Główna OHP przy współpracy firmy cnw media.

Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się podczas warsztatów , które miały miejsce w dniach 27-29 maja w Zielonej Górze. Pierwszego dnia filmowcy, którzy dostali się do finału wzięli udział w warsztatach filmowych prowadzonych specjalistę z firmy CNW media Pawła Ptaszyńskiego. Pod okiem profesjonalisty młodzi ludzie poznawali tajniki tworzenia filmów, dowiedzieli się również jakich błędów powinni się wystrzegać przy kręceniu.

Drugiego dnia uczestnicy konkursu wraz z jury obejrzeli 8 najlepszych filmów. Po każdym seansie jego autorzy mieli okazję wypowiedzieć się na temat swojej produkcji. Jury wybrało 3 filmy, ale wyniki konkursu podano dopiero ostatniego dnia.

W tym samym dniu filmowcy uczestniczyli też w praktycznej części warsztatów. Podzieli na zespoły kręcili aparatami fotograficznymi krótkie ujęcia na terenie Zielonej Góry. Następnie zgromadzony materiał montowano.

W dniu 29 maja nagrodzono laureatów konkursu. Wśród nich, na II miejscu znalazł się Sebastian Wiśniewski z Podkarpackiej WK OHP ( Hufiec Pracy w Przemyślu ) z filmem „Praca moich marzeń”. Laureat jest uczniem II klasy wielozawodowej w Zespole Szkół Usługowo-Hotelarskich w Przemyślu. Sebastian jest również członkiem zespołu BlackSnake.