PWSW zaprasza do studiowania u siebie

5 grudnia 2014

Państwowa Wyższa Szkoła Wschodnioeuropejska w Przemyślu zachęca uczniów szkół średnich aby po zdanej maturze chcąc się dalej kształcić wybrali ofertę edukacyjną tej uczelni. Chcąc zaprezentować swoje możliwości PWSW już po raz kolejny zorganizowała „Dzień wykładów otwartych”.

Pomimo niżu demograficznego z roku na rok coraz więcej maturzystów wybiera Państwową Wyższą Szkołę Wschodnioeuropejską w Przemyślu. A uczelnia chcąc wyjść na przeciw oczekiwaniom sukcesywnie otwiera nowe kierunki, szczególnie te najbardziej pożądane, czyli techniczne. W tym roku oferta PWSW poszerzyła się o inżynierię transportu i logistyki, kierunek przyszłościowy ze względu na branżę, która wciąż się rozwija. Szkoła może się pochwalić nowoczesnymi laboratoriami, m.in.: laboratorium biologiczne, inżynierii środowiska, sterowników, mechatroniki samochodowej, automatyki. Takie zaplecze pozwala PWSW na współpracę z lokalnymi przedsiębiorcami ( np. Zakładem Automatyki Polna ).

W chwili obecnej w PWSW nie jest prowadzona nauka w trybie zaocznym, co nie oznacza, że osoby pracujące nie mogą się kształcić. Na wszystkich kierunkach jest możliwość starania się o tryb indywidualny, który jest przyznawany bez problemu.

„Dzień wykładów otwartych” został zorganizowany już po raz piąty. Objął on wykłady, m.in.: „Projektowanie przedmiotów codziennego użytku”, „Komunikacja interpersonalna w ujęciu gender, czyli dlaczego mężczyźni nie rozumieją kobiet i vice versa”, „Warsztaty 3 D”, „Biopaliwa w transporcie”. Jako imprezy towarzyszące odbyły się ” pokazy poloneza staroszlacheckiego, pokazy chemiczne, mechatroniczne, zwiedzanie laboratoriów, konkursy i pokazy robotów.

Sukcesem tego wydarzenia jest to, że przyjechało tutaj kilkuset uczniów, z Jarosławia, Przeworska, Birczy. Uczelni potrzebne jest zrównoważenie, aby poza maturzystami z Ukrainy chcieli tutaj również studiować młodzi ludzie z naszego województwa podkreślił dr Sławomir Solecki dyrektor Instytutu Socjologii PWSW.