PWSW w Przemyślu na trzecim miejscu wśród państwowych wyższych szkół zawodowych

30 czerwca 2017

Państwowa Wyższa Szkoła Wschodnioeuropejska w Przemyślu znalazła się na podium w Rankingu Premium Brand 2017. Ranking polskich uczelni zorganizowano po raz trzeci.

W „Rankingu reputacji polskich państwowych wyższych szkół zawodowych 2017” Państwowa Wyższa Szkoła Wschodnioeuropejska w Przemyślu znalazła się na trzecim miejscu. Fundacja na rzecz reputacji marki „Premium Brand” ranking polskich uczelni zorganizowała po raz trzeci. Badanie objęło publiczne uczelnie akademickie, niepubliczne uczelnie magisterskie i państwowe wyższe szkoły zawodowe.

Reputacja w odniesieniu do marek czy firm – jest (…) ogólnym nastawieniem do danej firmy lub marki. Inaczej można powiedzieć, że reputacja firmy to najgłębszy, dwubiegunowy (pozytywny bądź negatywny) rdzeń skojarzeń z marką (…), budowany za pomocą każdego elementu działalności firmy – wyjaśnia Dominika Maison profesor Uniwersytetu Warszawskiego, ekspert w dziedzinie badań marki i konsumenta.

Respondenci oceniali uczelnie w 5 kluczowych wymiarach, tj.:
1. Renoma („To prestiżowa uczelnia”);
2. Referencje („To uczelnia, którą z czystym sumieniem można polecić znajomym”);
3. Atmosfera medialna („O tej uczelni mówi się źle w mediach”);
4. CSR, zaangażowanie społeczne („Ta uczelnia w swoich działaniach bierze pod uwagę dobro społeczeństwa”);
5. Postrzeganie perspektyw zawodowych („Ta uczelnia kojarzy mi się z szansą na znalezienie dobrej pracy”).

Na podstawie ocen w badanych wymiarach policzony został wskaźnik reputacji Premium Brand, który przyjmuje wartości od 1 do 100 punktów. Wynik na poziomie minimum 60 punktów kwalifikuje podmiot do uzyskania tytułu Uczelni Wysokiej Reputacji Premium Brand 2017.

Anna Fortuna