Karambol na Jagiellońskiej. Przemyślanin uciekając przed policją uszkodził cztery auta

30 czerwca 2017

28 -letni mieszkaniec Przemyśla poszukiwany dwoma listami gończymi uciekając przed policją spowodował kolizję w wyniku, której uszkodził cztery samochody. Mężczyzna został zatrzymany i przebywa w policyjnym areszcie.

Wczoraj około godz.16 na ulicy Jagiellońskiej w Przemyślu funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego przemyskiej jednostki interweniowali wobec kierującego bmw. Wybierając dogodny moment do zatrzymania, funkcjonariusz podszedł do kierującego i wylegitymował się. Wówczas kierujący bmw ruszył z impetem w kierunku policjanta odrzucając go na pojazd znajdujący się na przeciwnym pasie ruchu i dociskając go do niego swoim samochodem. Następnie na wysokości skrzyżowania z ul. Wałową, 28-latek wjechał na przeciwny pas ruchu i nadal kontynuował jazdę w kierunku mostu Orląt Przemyskich.

Mężczyzna nie zważając na innych uczestników ruchu drogowego niszczył po kolei utrudniające mu jazdę samochody. Nie mając już drogi ucieczki wjechał na chodnik przy zatoce autobusowej, a następnie wysiadł z samochodu i zaczął uciekać w kierunku rynku.
28 -latek swoim zachowaniem dopuścił się czynnej napaści na funkcjonariusza. Sprawcę zatrzymano podczas pościgu i osadzono w areszcie.

Na miejscu zdarzenia pracowała grupa dochodzeniowo śledcza, która wykonała oględziny miejsca zdarzenia, przesłuchano świadków. Na miejscu kolizji nikt nie doznał obrażeń.
Mężczyzna był poszukiwany dwoma listami gończymi celem odbycia 3 lat pozbawienia wolności. Za popełnione przestępstwa grozi mu teraz do 10 lat pozbawienia wolności.