Psie funkcjonariuszki odkryły kontrabandę papierosów

7 września 2017

Gina i Frida doprowadziły funkcjonariuszy celno-skarbowych do skrytek z kontrabandą. W trzech autokarach znaleziono łącznie ponad 2 tysiące paczek papierosów.

Na przejściu granicznym w Korczowej, labradorka Gina doprowadziła funkcjonariuszy KAS do 775 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Kontrabandę przewoził w dachu kierowca autokaru jadącego z Ukrainy do Niemiec. Mężczyzna poddał się dobrowolnie odpowiedzialności i uiścił kwotę 9 tys. zł tytułem grożącej kary grzywny.

Tego samego dnia, w kolejnym autokarze jadącym z Ukrainy do Niemiec, funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z pomocą Giny dotarli do skrytki w luku bagażowym, w której ukrytych było 500 paczek papierosów. Również w tym przypadku kierowca- sprawca przemytu zdecydował się na złożenie wniosku o dobrowolne poddanie się odpowiedzialności i tytułem kary wpłacił kwotę 6 tys. zł.

Podczas rewizji autokaru relacji Ivano- Frankovsk- Praga funkcjonariuszy KAS wspierała Frida, która wskazała miejsce ukrycia kontrabandy. W klimatyzatorze pojazdu znajdowało się 736 paczek papierosów. Ukraiński kierowca,  który przyznał się do przemytu poddał się dobrowolnie odpowiedzialności, uiszczając 9 tys. zł na poczet kary.