Przy Szkole Podstawowej nr 4 w Przemyślu po raz kolejny odbył się piknik rodzinny

6 czerwca 2016

Przy Szkole Podstawowej nr 4 w Przemyślu odbył się V Piknik Rodzinny z okazji Dnia Dziecka oraz patrona tej placówki.Tegoroczna edycja Pikniku cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem wśród dzieci i ich rodziców. Dla wszystkich przybyłych czekały liczne atrakcje.

Piknik adresowany był do rodzin uczniów szkoły oraz mieszkańców pobliskich ulic i osiedli. Celem organizatorów była rekreacja i relaks rodzinny, integracja społeczności szkolnej i lokalnej oraz uśmiech dzieciaków.

Na przybyłe dzieci czekały liczne atrakcje, m.in.: turnieje piłkarskie, rozgrywki w tenisa stołowego oraz szachowe, prezentacje karate, AIKIDO, aerobik sportowy, gimnastyka artystyczna, dmuchane zjeżdżalnie, wspólne malowanie, przejażdżki konne, konkursy plastyczne, pokazy drona, malowanie twarzy i paznokci, ścianka foto, koło fortuny. Na scenie wystąpili uczniowie szkoły prezentując liczne talenty.

Do współpracy w tym dniu zaproszono również służby mundurowe tj. Straż Graniczną, Straż Pożarną, Straż Ochrony Kolei, Policję, Straż Miejską, które przeprowadziły pokazy i konkursy, a także zaprezentowały sprzęt i swoje umiejętności.

Tegoroczne hasło pikniku to ”Zdrowo i sportowo” dlatego do współpracy zaproszone zostały również instytucje, stowarzyszenia i firmy zajmujące się tematyką zdrowia, uprawiania sportu, rekreacji, zdrowego żywienia.

W trakcie trwania imprezy można było zarejestrować się w banku dawców szpiku dzięki obecności Fundacji Przeciwko Leukemii.

Warto nadmienić, że obecni byli między innymi wśród sponsorów i osób które objęły piknik patronatem : poseł Anna Schmidt – Rodziewicz, prezydent Miasta Przemyśla Robert Choma, Radni Miasta Przemyśla, przedstawiciele wydziałów, firm, instytucji.

Organizatorzy dziękują wszystkim sponsorom, osobom i różnym podmiotom, które przyczyniły się do organizacji pikniku i dzięki którym dzieci w dniu swojego święta zostały obdarowane licznymi upominkami.

Piknik Rodzinny zorganizowany został przez Szkołę Podstawową nr 4 im. ks. Jana Twardowskiego w Przemyślu, Zarząd Osiedla „Salezjańskie” nr 5, radnych Macieja Kamińskiego i Roberta Bala.

Anna Fortuna

no images were found