Dzień Dziecka w Komendzie Miejskiej Policji w Przemyślu

6 czerwca 2016

W Dniu Dziecka przemyscy policjanci gościli najmłodszych mieszkańców naszego miasta i powiatu. Było dużo uśmiechów i słodyczy, ale nie zabrakło działań profilaktycznych.

Na terenie komendy zorganizowano spotkanie, w trakcie którego mali goście mogli bliżej przyjrzeć się pracy policjantów. Była to okazja aby zapoznać się z wyposażeniem radiowozów, sprzętem funkcjonariuszy służącym do zabezpieczania imprez masowych, a technik kryminalistyki zaprezentował sposób zabezpieczania śladów linii papilarnych.

Ponadto funkcjonariusze, w formie zabawy, przekazywali informacje związane z bezpieczeństwem dzieci. Każdy z naszych małych gości otrzymał upominki, nie tylko przypominające o właściwych zachowaniach na drodze i w szkole, ale zadbano również o słodki akcent spotkania.

Następnie, już na terenie szkoły muzycznej w Przemyślu, odbyły się obchody „Ogólnopolskiego Dnia Profilaktyki”. Punktualnie, o godz. 12 została odczytana odezwa, ideą której było propagowanie wśród młodzieży mody na życie wolne od uzależnień