Przewodnicząca Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer spotkała się z mieszkańcami Przemyśla

16 lutego 2018

O koalicji na zbliżające się wybory, konieczności zmian, daniu nadziei Polakom mówiła podczas spotkania z mieszkańcami Przemyśla przewodnicząca Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer.

Nowoczesna przygotowuje się do wyborów prowadząc rozmowy koalicyjne z Platformą Obywatelską. W wielu miejscach w kraju koalicję budować będzie również z SLD i PSL. Sięgać będą po różne rektoraty. Jeśli prowadzone rozmowy nie przyniosą skutku wówczas klub wystawi swój komitet. W Przemyślu nie mają jeszcze kandydata do jesiennych wyborów samorządowych.

Przyjechałam tutaj aby dać państwu nadzieję. Nadzieja wynika z faktu, że jestem głęboko przekonana, że oni muszą przegrać ponieważ odbierają nam wolność. A Polacy nigdy nie pozwolą jej sobie ograniczać. Poza tym zawsze następuje taki moment, w którym zaczynają widzieć wszyscy wyborcy wady rządzących. Dla nas najważniejsze są dwie rzeczy, żeby zbudować nadzieję, to w tej chwili musimy stanąć przed Polakami i powiedzieć „mamy dla was ofertę na wybory samorządowe”. Tą ofertą zarówno jest nasz program jak i to że budujemy koalicję, że potrafimy się dogadać, rozmawiać, że potrafimy coś zbudować, a nie burzyć. – powiedziała na spotkaniu w Przemyślu przewodnicząca Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer.

Obecna władza powtarza wszystkie błędy władzy poprzedniej, potęgując je przy tym. Jak twierdzi K.Lubnauer w pewnym momencie Polacy zorientują się, że lepiej nie jest, a jest gorzej. Budowanie koalicji na poziomie miast, w tym i również Przemyśla ma być swego rodzaju tamą przeciwko rządom PiS i pozwoli wygrać. Nowoczesna podkreśla, że wygra również dlatego, że ma Polakom coś do zaproponowania.

Mamy państwo, w którym są zachwiane proporcje. Niedługo władza ustawodawcza, wykonawcza, sądownicza będzie u nas pod panowaniem jednej partii rządzącej. W tym momencie bardzo ważne jest, że samorząd nie może stać się podporządkowany partii rządzącej dlatego tak istotne jest żebyśmy się czuli odpowiedzialni za to żeby do tego nie dopuścić. Wybory samorządowe, to pierwszy krok, następnym jest zwycięstwo w kolejnych wyborach. Ale żeby wygrać musimy przedstawić Polakom pewną spójną wizję świata. To nie może być wygrana tylko dlatego, że jesteśmy przeciwni temu co się dzieje. Powrót do tego co było też jest niemożliwy. PiS nie wygrał bez przyczyny, tylko dlatego, że tamto państwo też nie było satysfakcjonujące. Teraz musimy przedstawić nową, mądrą zmianę wizji Polski.– dodała przewodnicząca Nowoczesnej.

Nowoczesna chce kraju skutecznego, sprawnego i silnego, dobrze zorganizowanego, z jedną podstawową cechą – nie ograniczania praw i wolności obywateli. Zawalczyć o to aby ochrona zdrowia i edukacja były najlepsze na świecie. Jak twierdzą, mają pomysł jak to zorganizować.

Należy zainwestować przede wszystkim w profilaktykę. Każda złotówka wydana na profilaktykę, to kilka złotych mniej na leczenie. Czy przeprowadzono reforma edukacji spowodowała, że nasza szkoła stała się lepsza? Świat nam ucieka, stoimy wciąż w tym samym miejscu. Trzeba uczyć myślenia, komunikowania, składania rzeczywistości, odkrywania swoich mocnych i słabych stron. To od nas zależy jaka będzie Polska w przyszłości, od państwa aktywności wyborczej, czy włączą się państwo w działalność ugrupowań społecznych. Jesteśmy wstanie ich pokonać tylko musimy być zdeterminowani, zmobilizowani i musimy tego na prawdę chcieć. – zapewnia K.Lubnauer.

Anna Fortuna