Przemytnik wpadł w Korczowej pomimo sprytnej skrytki

24 października 2017

Przemyt ponad 2 tysięcy paczek papierosów udaremnili funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej na przejściu granicznym w Korczowej. Dojście do kontrabandy możliwe było za pomocą specjalnego elektrycznego mechanizmu.

Funkcjonariusze KAS skierowali do szczegółowej kontroli busa na ukraińskich numerach rejestracyjnych, którym kierował obywatel Rumunii. W wyniku rewizji okazało się, że w samochodzie przewożone są papierosy bez polskich znaków akcyzy. Przemycany towar ukryty był w dachu pojazdu oraz w podłużnicy. Dojście do ukrytych papierosów (2013 paczek) możliwe było za pomocą elektrycznego mechanizmu podłączonego do wzmacniacza, który otwierał skrytki z kontrabandą.

Podczas kontroli pojazdu funkcjonariusze skorzystali zarówno z pomocy urządzenia RTG, którym prześwietlili samochód oraz psa Frida- wyszkolonego do wykrywania wyrobów tytoniowych.

Wykryte papierosy trafiły do magazynu depozytowego. Kierowca, który przyznał się do własności nielegalnego towaru złożył wniosek o dobrowolne poddanie się odpowiedzialności i tytułem kary wpłacił 25 tys. złotych.