Przemysław Babiarz Honorowym Obywatelem Miasta Przemyśla

26 października 2017

Podczas dzisiejszej sesji Rady Miejskiej, przemyscy radni przyznali Przemysławowi Babiarzowi tytuł Honorowego Obywatela Miasta Przemyśla. Nadanie tego tytułu jest wyrazem szacunku za postawę społeczną P.Babiarza oraz jego osobisty wkład w promocję swojego miasta i regionu na forum krajowym.

Pan Przemysław Babiarz, jest obecnie najbardziej rozpoznawalną „przemyską twarzą” w Polsce. Zawsze publicznie podkreśla swoje związki z Miastem rodzinnym. Zawsze gotowy do udziału w różnych przedsięwzięciach o charakterze sportowo-kulturalnym w Przemyślu, zawsze z pełnym profesjonalizmem i zapałem prowadzając je. Jest doskonałym ambasadorem nasze miasta. Może stanowić przykład jak osiągając wiele, nie zapominać o swoich korzeniach, o byciu zwykłym, prostym człowiekiem – uchwałę uzasadnia prezydent miasta Przemyśla Robert Choma.

Przemysław Babiarz jest absolwentem I LO w Przemyślu, finalistą Ogólnopolskiej Olimpiady z Języka Polskiego. Ukończył studia wyższe na Wydziale Aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. L.Solskiego w Krakowie. Od 1992 r. związany z Redakcją Sportową TVP. Prowadził m.in. teleturniej „Stawka większa niż szycie”, był współpracownikiem i prowadzącym program „Kawa czy Herbata”. Od 2010 komentator oficjalnych uroczystości państwowych.

Przemysław Babiarz na swoim koncie ma szeroką działalność społeczną, m.in.: współpracuje z Caritas Polska oraz z organizatorem Szlachetnej Paczki, jest uczestnikiem akcji promujących zdrowie, współpracuje z Salezjańską Organizacją Sportową „Salos”, uczestnik akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom”. Uczestnik i propagator akcji biegowych.

Przemyślanin jest laureatem nagrody Wiktora w kategorii Komentator Sportowy 2012, trzykrotny zdobywca Telekamery w kategorii Komentator Sportowy w latach 2013, 2014, 2015 oraz Złotek Telekamery 2016. Otrzymał także tytuł Mistrza Mowy Polskiej 2016.

Anna Fortuna