Przemyślanin oszukał amerykański bank

4 lipca 2017

Biznesmen z Przemyśla i Rzeszowa oszukali bank w USA. Policja poszukuje kolejnego ustalonego sprawcy tego czynu.

Wydział do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie zatrzymał w dniu 23 czerwca 2017 r. dwóch biznesmenów z Rzeszowa i Przemyśla – Daniela L. i Wojciecha H.

Do zatrzymania doszło w związku z zawiadomieniem Centrum Elektronicznych Usług Płatniczych „eService” w Warszawie o dokonaniu i próbie dokonania oszustwa z użyciem udostępnionych przez zgłaszającą firmę terminali płatniczych. – informuje rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Przemyślu prokurator Marta Pętkowska.

W dniu 22 czerwca br., w ciągu kilku godzin Daniel L. i Wojciech H. zrealizowali 36 transakcji z użyciem karty płatniczej jednego z banków w USA na łączną kwotę 337 513, 88 zł.

Prokurator skierował do Sądu Rejonowego w Przemyślu wnioski o tymczasowe aresztowanie obu podejrzanych. Sąd zastosował tymczasowy areszt na okres 2 m-cy wobec

Daniela L., z zastrzeżeniem, że jeżeli w terminie 14 dni wpłaci poręczenie majątkowe w wysokości 100 000 zł areszt zostanie zamieniony na dozór Policji (aktualnie jest już na wolności po wpłaceniu poręczenia). Wobec Wojciecha H. sąd nie uwzględnił wniosku prokuratora i zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego w wysokości 50 000 zł oraz dozór kuratora, obu zaś zakazano jakichkolwiek kontaktów ze sobą w czasie prowadzonego postępowania. Prokurator rozważa zaskarżenie decyzji sądu.

W dniu 25 czerwca 2017 r. zatrzymano kolejnego podejrzanego o współudział w przestępstwie – obywatela Ukrainy Igora M., którego Sąd Rejonowy w Przemyślu na wniosek prokuratora aresztował na okres 2 m-cy.

Policja poszukuje kolejnego ustalonego sprawcy przestępstwa. Sprawa jest rozwojowa.

Anna Fortuna