Przemyślanie nie będą płacić podatku od psa

26 lutego 2015

Przemyślanie nie będą płacić podatku od psa. Taki projekt prospołeczny w dniu dzisiejszym przegłosowali radni. Dotychczas roczna opłata od pupila wynosiła 50 zł.

Dotychczas przemyślanie za posiadanie psa płacili rocznie 50 zł podatku. Z opłat tych byli zwolnieni ci, którzy zaczipowali psa czy też zaadoptowali np.: ze schroniska. W dniu dzisiejszym podczas obrad radni13 głosami za i 10 wstrzymującymi się przegłosowali ten projekt prospołeczny zwalniający z tego obowiązku. Jego inicjatorem było SLD, PiS oraz Porozumienie dla Przemyśla. Jak twierdzą oni egzekwowanie tych opłat jest znikome, a zlikwidowanie ich odciąży nieco szczególnie starszych mieszkańców i pozwoli im na posiadanie niekiedy jedynego towarzysza życia.

Nieco odmienne spojrzenie na ten temat ma Dariusz Iwaneczko z PiS oraz Wojciech Błachowicz z PO. Pierwszy z nich uważa, że Miasto rezygnując z tej opłaty dokona autokastracji, będąc w kryzysie powinno zbierać każdy grosz. Wąpliwości ma również W.Błachowicz, który zarzuca inicjatorom, że najpierw podnieśli podatki od nieruchomości, a później pokazując dobry gest zwalniają od podatku od psa.

Podatek za psa został również zniesiony na terenie całej gminy Przemyśl.