Papierosy ukryte piecu kaflowym i garnkach

26 lutego 2015

Funkcjonariusze SG z Korczowej zatrzymali 5,5 tys. paczek papierosów oraz 20 litrów wódki bez polskiej akcyzy. Nielegalny towar ukryto w piecu kaflowym, garnkach i w wersalkach.

W miniony poniedziałek, podczas kontroli drogowej samochodu marki Audi funkcjonariusze SG ustalili, że jego kierowca będący obywatelem Ukrainy figuruje w rejestrach jako osoba mająca zakaz przebywania na terytorium naszego kraju. Kara ta była następstwem przemytu towarów akcyzowych. Jak się okazało mężczyzna kilkakrotnie zmieniał swoje dane osobowe aby móc przekraczać granicę oraz nadal trudnił się przemytem. W jego samochodzie znaleziono 5 tys. paczek papierosów, które ukryto m.in.: w schowku na trójkąt ostrzegawczy, pod dywanikami.

Po ustaleniu, że Ukrainiec wyjechał z jednej z posesji znajdujących się na terenie miejscowości Chotyniec pogranicznicy skontrolowali, to gospodarstwo należące do 47 -letniego Polaka. W budynku mieszkalnym oraz gospodarczym znaleziono kolejne papierosy oraz alkohol bez polskiej akcyzy. Nielegalny towar został ukryty m.in.: w starym piecu kaflowym, w garnkach kuchennych, w wersalkach i w schowku pod węglem opałowym. Właściciel posesji był już karany za przestępstwa skarbowe.

Obaj mężczyźni przyznali się do własności kontrabandy, która miały trafić do krajów Europy Zachodniej. Grozi im kara grzywny, a obywatelowi Ukrainy dodatkowo kara do 3 lat pozbawienia wolności.