Przemyśl uzyskał turystyczny certyfikat Eden

11 czerwca 2016

Przemyśl uzyskał certyfikat Eden – European Destinations Excellence, w temacie Turystyki Dostępnej. Konkurs odbywa się co dwa lata, a nasz rejon jest piątym nagrodzonym.

Przemyśl jest jednym z pięciu laureatów konkursu Eden – European Destinations of Excellence, koordynowanego przez Komisję Europejską.

W 2013 roku, Przemyśl otrzymał certyfikat poświadczający, że jest w gronie destynacji związanych z turystyką zrównoważoną, a to oznacza angażowanie lokalnej społeczności do przedsiębiorczości turystycznej, pokazywanie że jest harmonijny rozwój z ekologią, z dbałością o środowisko, a także ekonomią – mówi Anna Książnik z Polskiej Agencji Turystycznej.

Korzyści jakie z tego płyną dla naszego rejonu, to przede wszystkim różnorodne działania promocyjne, które koordynuje Polska Agencja Turystyczna. Są wśród nich m.in. spoty reklamowe, fanpage na Facebooku i strona internetowa poświęcona wyłącznie edenowskim destynacjom. Posługiwanie się tym prestiżowym tytułem, to również wskazówka dla turystów, że jest to miejsce warte odwiedzenia, mające do zaoferowanie coś unikalnego.

Konkurs organizowany jest co dwa lata, za każdym razem z innym tematem przewodnim. Przemyśl wygrał w temacie Turystyki Dostępnej. Poza naszym rejonem, do tej pory tytuł ten otrzymali: Rzeczpospolita Ptasia w Województwie Lubuskim, Bagna i Dolina Biebrzy, Żyrardów, Śląskie Smaki.