Przemyśl ma najlepszą położną na Podkarpaciu

12 stycznia 2019

31 grudnia 2018 roku zakończyła się 5.jubileuszowa edycja kampania społeczno – edukacyjna „Położna na medal”, w ramach której przeprowadzono konkursu na najlepszą położną w Polsce i poszczególnych województwach. Udział w konkursie brało 482 położnych.

Zwyciężczynią w województwie podkarpackim już po raz drugi została Dorota Niewęgłowska z Przemyśla, która otrzymała 400 głosów. Dorota Niewęgłowska od 7 lat prowadzi indywidualną praktykę położnej środowiskowej i rodzinnej.

Poród dla każdej przyszłej mamy jest najważniejszym etapem ciąży. Dlatego, gdy każda mama zbliża się do jego terminu, poszukuje położnej, która otoczy ja opieką, pokieruje i wesprze podczas porodu. Przyszłe mamy poszukują położnych, którym mogą zaufać ze względu na ich kompetencje, doświadczenie, ale także podejście, umiejętność zapewnienia dobrej atmosfery i poczucia bezpieczeństwa podczas porodu. Właśnie takie położne zostały nagrodzone w tegorocznej edycji kampanii „Położna na medal” prowadzonej pod patronatem Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych, Polskiego Towarzystwa Położnych, Fundacji Rodzić po Ludzku, Stowarzyszenia Dobrze Urodzeni.

Pomysłodawcą kampanii „Położna na medal” jest Akademia Malucha Alantan, która od lat angażuje się w propagowanie bezpiecznego i zdrowego stylu życia dzieci i rodziców oraz podnoszenie świadomości społecznej związanej z opieką okołoporodową i wychowaniem dzieci.

Fot. Aleksandra Białoń/Życie Podkarpackie