Przemyskiemu muzeum brakuje połowy kwoty na zakup obrazu Marian Strońskiego

15 września 2016

Pomóżmy przemyskiemu muzeum kupić obraz Mariana Strońskiego. Do końca akcji pozostało zaledwie 18 dni, potrzebna kwota to 7 tys. zł, a do dnia dzisiejszego udało się uzbierać 3 691 zł.

Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej walczy o zakup obrazu Mariana Strońskiego „Widok z Dubrownika”. Ma im w tym pomóc im ma portal PolakPotrafi.pl.

Aby obraz mógł trafić do Przemyśla potrzebna jest kwota 7 tys. zł, a na jej zebranie jest czas do 3 października. Do tej pory dzięki wsparciu 45 osób udało się zebrać 3 691 zł.

Każdy chcący wesprzeć tą inicjatywę może dokonać dowolnej wpłaty – już od symbolicznej złotówki – poprzez portal PolakPotrafi.pl.

Do tej pory żadne muzeum państwowe nie skorzystało z napisania takiego projektu, jesteśmy pierwsi w Polsce – wyjaśnia Tomir Mazur z działu Edukacji, Promocji i Wystaw MNZP – Chodzi o to żeby ludzie zaangażowali się w kulturę, żeby wiedzieli, że kultura też kosztuje. Chodzi też o partycypację, odpowiedzialność za coś i współudział.

Wspierający akcję staną się symbolicznymi współwłaścicielami tego obrazu, który na stałe trafi na wystawę M.Strońskiego w Muzeum Historii Miasta Przemyśla. Nazwiska, tych którzy wspomogli zakup zostaną opublikowane w internecie i bezpośrednio pod obrazem. Będą oni mieli także dożywotni bezpłatny wstęp na tą wystawę.

Adres akcji https://polakpotrafi.pl/projekt/widok-z-dubrownika .