Przemyscy zawodnicy trenowali z Jerzym Dudkiem

16 września 2016

Ponad 160 młodych zawodników z Klubów Sportowych Orange rywalizowało w czwartek w Tyczynie niedaleko Rzeszowa. UKS Olimp Stubno wywalczył trzecie miejsce. Walkę o tytuł najlepszego klubu w regionie urozmaicił trening z Jerzym Dudkiem, Mileną Radecką oraz Marcinem Urbasiem.

To moje piąte Regionalne Rozgrywki. Spotkania twarzą w twarz z młodymi zawodnikami oraz wspólny trening w luźnej atmosferze motywują sportowców do dalszych wysiłków. Ta formuła sprawdza się i pozwala na przekazanie wskazówek tak trenerom jak i dzieciakom. To dla nas naprawdę ogromna satysfakcja kiedy zawodnicy sami podchodzą, podpytują i chłoną to co staramy się im przekazać! – mówi Jerzy Dudek, ekspert merytoryczny programu.

Regionalne Rozgrywki Klubów Sportowych Orange to okazja dla młodych sportowców do poznania innych drużyn z okolicy. Ci, którzy na co dzień konkurują ze sobą w wirtualnej grywalizacji, mogli wspólnie cieszyć się ze sportowych osiągnięć i sukcesów.

W Tyczynie spotkało się dwanaście klubów – ponad 160 uczniów – które trenowało ze swoimi idolami: Jerzym Dudkiem, Mileną Radecką i Marcinem Urbasiem.

Rywalizacja zakończyła się zwycięstwem UKS Hercules Brzostek (Brzostek). Tuż za nim w rywalizacji punktowej uplasowali się zawodnicy z KS Heksa (Niedrzwica Duża). Drużyna zamykająca podium to UKS Olimp Stubno (Stubno). W zmaganiach wzięły również udział kluby MUKS Sparta Rzeszów (Rzeszów), UKS Żaki (Bircza), UKS Gladiator Przemyśl (Przemyśl), KSO Kaszyce (Kaszyce), OSP w Krzeszowie (Krzeszów), UKS ESKA (Tarnobrzeg), SKS Zalasovia (Zalasowa), LKS Szumy (Susiec) oraz SKS Samson (Zagnańsk).

Patronat honorowy nad programem objęli Minister Edukacji Narodowej oraz Minister Sportu i Turystyki. Partnerem programu została firma New Balance.