Przemyskie Centrum Kulturalne zaprasza 30 maja na Festiwal Filmów Kina Niezależnego CK OFF

20 maja 2015

30 maja o godzinie 17:00 w Centrum Kulturalnym w Przemyślu odbędzie się 9. Festiwal Filmów Kina Niezależnego CK OFF, w ramach którego wyświetlone zostaną filmy konkursowe i pokaz specjalny. Hasło przewodnie tegorocznego Festiwalu brzmi: „CK OFF się śmieje”.

Festiwal organizowany jest w formie konkursu, którego celem jest wspieranie i propagowanie artystycznej wizji i wyobraźni niezależnych twórców filmowych. Zaliczany jest do grupy najbardziej niezależnych festiwali w kraju.

Przedsięwzięcie zostało zainicjowane przez przemyską grupę filmową Zwellinder oraz Centrum Kulturalne w Przemyślu. Organizatorom zależy na popularyzacji niezależnej polskiej sztuki filmowej.

W festiwalu mogą brać udział, oprócz twórców niezależnych, studenci kierunków filmowych. Organizatorzy nominują do pokazów kilkanaście filmów, które ocenia profesjonalne jury, w którym w tym roku zasiądą : Piotr Matwiejczyk- znany polski reżyser, Piotr Wiśniewski – pomysłodawca i dyrektor Ogólnopolskiego Festiwalu Filmów Amatorskich i Niezależnych OFFELIADA w Gnieźnie, Łukasz Szymanek – aktor, kabareciarz.

Tegoroczne filmy biorące udział w konkursie :

1. Afekt / Małgorzata Suwała

2. Fabio’s Videos / Kamil Krukowski

3. Gorzko! / Michał Wawrzecki

4. Jedyne wyjście / Piotr Domalewski

5. Larp / Kordian Kądziela

6. Nóż w wozie / Vita Drygas

7. Sumienny i… skrupulatny / Sławomir Tomczyk

8. Szpadel klątwa kaprawego boga / Mariusz Szulc

9. Wanda / Zuza Karpińska