Przemyski zespół „Koralik” ze Złotą Jodłą

27 lipca 2018

Zespół Taneczny „Koralik”, działający w Centrum Kulturalnym  w Przemyślu pod okiem instruktorki Doroty Pantuły-Ferlejko odniósł kolejny sukces zdobywając Złotą Jodłę.
Na 45. Międzynarodowym Harcerskim Festiwalu Młodzieży Szkolnej, który odbywał się w Kielcach w dniach 12-22 lipca Zespół Taneczny „Koralik” zdobył  Złotą Jodłę –  pierwsze miejsce w kategorii inscenizacji i miniatur tanecznych. Zespół reprezentowało dwanaście tancerek w wieku od 10 do 17 lat, które w konkursie przedstawiły inscenizację taneczną „Tajemnica Katedry Notre Dame”.
W tegorocznej edycji festiwalu udział wzięło 500 młodych artystów z Polski i Ukrainy, którzy rywalizowali o festiwalowe nagrody – Złotą, Srebrną, lub Brązową Jodłę. Zostały one wręczone w sobotę, 21 lipca,  podczas uroczystego Koncertu Galowego, podsumowującego  10 dni intensywnych warsztatów i koncertów. Finałowy koncert odbył się w kieleckim amfiteatrze Kadzielnia i na tej scenie „Koralik” oprócz zwycięskiej inscenizacji wykonał choreografię przygotowaną na warsztatach tanecznych. Ich występy podziwiano również podczas koncertów na kieleckim Rynku.
Ponadto uczestniczki doskonaliły swój warsztat taneczny  pod okiem znakomitych konsultantów – Anny Budnickiej na zajęciach baletu, Jacka Wazelina – z tańca Broadway Jazz oraz Pawła Żołądka – podczas warsztatów tańca współczesnego.
Występy prezentowane podczas uroczystej gali nagrywała Telewizja Polska i wkrótce będzie można je zobaczyć na Kanale TVP ABC.