Funkcjonariusz SG pomógł poszkodowanym w wypadku drogowym

27 lipca 2018

Funkcjonariusz z Placówki SG w Wojtkowej udzielił pomocy czwórce nastolatków, którzy byli w szoku po dachowaniu pojazdu, którym jechali. Z uwagi na stan zdrowia poszkodowanych, na miejsce przybyło Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.

W dniu 23 lipca na drodze wojewódzkiej Kuźmina–Kościenko, przy zakręcie w stronę m. Arłamów samochód osobowy wypadł z drogi i kilkakrotnie dachował. Z pojazdu własnych siłach wyszła czwórka młodych osób: 19-letni kierowca i troje nastolatek (10, 11 i 16 lat).

Wszyscy byli w szoku, dziewczynki wpadły w panikę. Tego dnia zadania służbowe w tej okolicy realizował funkcjonariusz Straży Granicznej mł. chor. Diamandis Rosołowski.

Funkcjonariusz widząc co się stało, udzielił pierwszej pomocy poszkodowanym, wezwał służby ratunkowe i zabezpieczył miejsce zdarzenia. Nastolatkowie nie mieli widocznych obrażeń, ale na miejsce zdarzenia przyleciał śmigłowiec LPR który odtransportował wszystkich poszkodowanych do szpitala. Aktualnie ich życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Fot. BiOSG