Przemyski szpital otrzyma ponad 2 mln zł z rezerwy budżetu państwa

16 października 2017

Podkarpackie szpitale otrzymają z rezerwy budżetu państwa prawie 10 mln zł. Do Wojewódzkiego Szpitala w Przemyślu trafi dofinansowanie w kwocie 2 470 800 zł.

Kilka podkarpackich szpitali oraz jedna przychodnia wojewódzka w Rzeszowie otrzymają dofinansowanie z rezerwy budżetowej rządu. W sumie będzie to prawie 10 mln zł.

Dofinansowanie z rezerwy budżetowej otrzyma m.in. Wojewódzki Szpital w Przemyślu.
To dobre wiadomości, cieszymy się bardzo z tych dodatkowych pieniędzy z budżetu państwa, zwłaszcza z pieniędzy, które otrzyma szpital wojewódzki w Przemyślu, który przechodzi głęboką restrukturyzację – mówił marszałek Władysław Ortyl podczas konferencji prasowej w urzędzie wojewódzkim.

Na zadanie pod nazwą „Restrukturyzacja Wojewódzkiego Szpitala im. Św. Ojca Pio w  Przemyślu” przeznaczona zostanie kwota 2 470 800 zł. Przedmiotem zadania jest zakup sprzętu oraz modernizacja: Oddziału Neurologicznego z Pododdziałem Udarowym o dodatkowe skrzydło w bloku A oraz utworzenie Sali Intensywnego Nadzoru, Oddziału Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej na Oddział Pulmonologiczny, Poradni Pracowni ESWL (Pozaustrojowa Litotrypsja kamieni układu moczowego), Centralnego Bloku Operacyjnego, Oddziału Onkologicznego z Pododdziałem Dziennej Chemioterapii, Oddziału Chirurgii naczyniowej z Blokiem Operacyjnym i Pracownią Angiografii, Oddziału Okulistycznego.