Przemyska PWSW otrzymała dotację. Czy kwota jest duża?

31 sierpnia 2018

Samorząd Województwa Podkarpackiego przyznał dotację celową na organizację Centrum Modelowania i Symulacji Komputerowej dla kierunku Projektowanie Graficzne PWSW w Przemyślu.

Postanowiliśmy przeznaczyć kwotę 1,5 mln zł na uczelnie naszego województwa, z czego 145 tys. trafi do PWSW w Przemyślu. Mam nadzieję, że te środki będą bardzo dobrze służyły uczelni i jej studentom. – powiedział członek zarządu Województwa Podkarpackiego Piotr Pilch.

Pieniądze trafią do 11 podkarpackich uczelni. Otrzyma je m.in. Państwowa Szkoła Zawodowa w Jarosławiu – na salę przesłuchań dla Zakładu Kryminalistyki, Politechnika Rzeszowska – na samolot szkoleniowy. Przyznane środki finansowe mają być wsparciem dla młodzieży aby miała lepsze warunki do zdobywania wiedzy.

Tegoroczną dotację PWSW przeznacza na wzmocnienie kierunków artystyczno-projektowych. W tej chwili mamy Architekturę Wnętrz i Projektowanie Graficzne i otrzymane z Urzędu Marszałkowskiego środki przeznaczymy na budowę Centrum Symulacji Komputerowych. To będzie dla nas takim punktem wyjścia do tworzenia studiów drugiego stopnia na projektowaniu graficznym, a w planach mamy również kierunek wzornictwo przemysłowe. – powiedział prorektor PWSW Sławomir Solecki.

Anna Fortuna