Przemyska policja zatrzymała sprawcę rozboju na kobiecie

28 lutego 2017

Policjanci z wydziału kryminalnego przemyskiej komendy zatrzymali 33-letniego mężczyznę podejrzanego o usiłowanie rozboju na swojej partnerce. Wobec sprawcy prokurator zastosował środki zapobiegawcze.

W dniu 23 lutego, po godz. 12, oficer dyżurny przemyskiej komendy otrzymał zgłoszenie o usiłowaniu rozboju. 27-letnia kobieta poinformowała telefonicznie, że mężczyzna z którym mieszka, chciał zabrać jej pieniądze, które miał przeznaczyć na alkohol. Podczas libacji alkoholowej odbywającej się w domu, mężczyzna chcąc uzyskać pieniądze od pokrzywdzonej uderzył ją.

Policjanci zatrzymali 33- letniego sprawcę. Badanie stanu trzeźwości wykazało u niego 2,9 promila alkoholu w organizmie. Mieszkaniec powiatu przemyskiego trafił do aresztu. Mężczyzna złożył wyjaśnienia.

W piątek policjanci doprowadzili podejrzanego do Prokuratury Rejonowej w Przemyślu, gdzie usłyszał zarzut usiłowania rozboju i uszkodzenia ciała pokrzywdzonej. Prokurator zastosował wobec sprawcy środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego, zakazu kontaktowania i zbliżania się do kobiety oraz zakaz opuszczania kraju.