Przemyska policja zatrzymała mężczyznę za usiłowanie zabójstwa

2 stycznia 2017

Policjanci z przemyskiej komendy zatrzymali napastnika, który ugodził nożem 55 -letniego Przemyślanina. Sprawca usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa.

W dniu 29 grudnia około godz. 8, dyżurny przemyskiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące ugodzenia mężczyzny nożem w klatkę piersiową. 55-letni Przemyślanin wraz z 39-letnim kolegą, w mieszkaniu pokrzywdzonego, od wieczoru poprzedniego dnia spożywali alkohol. 39-letni mężczyzna nagle zaatakował swojego kolegę, zadając mu ciosy nożem w klatkę piersiową, w szyję, w dłoń oraz spowodował liczne rany cięte, po czym oddalił się z miejsca zdarzenia. Leżącego na łóżku poszkodowanego znalazła jego znajoma, która powiadomiła pogotowie. Mężczyzna w ciężkim stanie został przewieziony do szpitala.

Policjanci rozpoczęli poszukiwania sprawcy i już po kilku minutach zatrzymali go w jego mieszkaniu. W chwili zatrzymania mężczyzna był pod wpływem alkoholu. W szpitalu pobrano mu krew do badań .

39-latek został przesłuchany w przemyskiej prokuraturze, gdzie przedstawiono mu zarzut usiłowania zabójstwa. Mężczyzna nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu. 31 grudnia 2016 roku został doprowadzony do sądu, gdzie zastosowano wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Za popełnione przestępstwo grozi mu nawet kara dożywotniego pobawienia wolności.