Chciał podpalić ojcu dom. Mieszkaniec powiatu przemyskiego zatrzymany przez policję

2 stycznia 2017

Mieszkaniec powiatu przemyskiego odkręcił w domu zawór od butli gazowej, a następnie zagroził swojemu 47-letniemu ojcu, że spali i zniszczy dom. Sprawca usłyszał siedem zarzutów.

W dniu 29 grudnia po godz. 20, tuż po powrocie do domu 20-letni mieszkaniec powiatu przemyskiego wszczął bez przyczyny awanturę, w trakcie której odkręcił zawór butli gazowej, a następnie trzymając w ręku zapalniczkę zagroził swemu ojcu wysadzeniem wszystkiego w powietrze. 47-letni mężczyzna zadzwonił na policję wzywając pomocy, w tym czasie jego syn zdołał uciec.

Funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwania sprawcy i po pościgu zatrzymali go na terenie Przemyśla. Mężczyzna został osadzony w areszcie. Zgromadzony w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutu dotyczącego kierowania gróźb karalnych.

Aby zapewnić prawidłowy przebieg postępowania prokurator na wniosek przemyskich policjantów zastosował wobec podejrzanego dozór policyjny dwa razy w tygodniu, zakaz zbliżania i kontaktowania się z pokrzywdzonymi, nakaz opuszczenia lokalu wspólnie zamieszkiwanego z najbliższymi oraz zakaz opuszczania kraju. Przestępstwo, którego dopuścił się mężczyzna zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.

Ponadto zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie podejrzanemu jeszcze innych 6 zarzutów. Obecnie trwa postępowanie przygotowawcze, które prowadzi Komenda Miejska Policji w Przemyślu. Sprawa ma charakter rozwojowy.