Przemyska Biblioteka Publiczna zaprasza mieszkańców naszego miasta do udziału w kampanii Tydzień z Internetem

13 marca 2016

Przemyska Biblioteka Publiczna zaprasza mieszkańców Przemyśla do udziału w ogólnoeuropejskiej kampanii Tydzień z Internetem 2016. Motywem przewodnim tegorocznej, już szóstej edycji akcji, jest świadome korzystanie z Internetu i bezpieczne zakupy w sieci.

W ramach kampanii Przemyska Biblioteka Publiczna proponuje spotkania WIRTUALNA PORADNIA ZDROWIA. W dniu 14 marca, godz. 10.30 w sali komputerowej przy Czytelni Głównej odbędzie się spotkanie skierowane do osób dorosłych i seniorów, które ma na celu zapoznanie z zasobami internetu na temat zdrowia. Uczestnicy będą mogli poznać podstawowe zasady obsługi komputera. Zostanie zaprezentowany system ZIP, czyli Zintegrowany Informator Pacjenta, który jest ogólnopolskim serwisem udostępniającym zarejestrowanym użytkownikom historyczne dane o ich leczeniu i finansowaniu leczenia.

plakat

BEZPIECZNY E-KONSUMENT 18 marca 2016 r. o godz. 12.00 w sali przy Czytelni Głównej odbędzie się spotkanie skierowane do osób dorosłych i seniorów, którzy chcą bezpiecznie robić zakupy w Internecie. Uczestnicy wezmą udział w quizie, dzięki któremu dowiedzą się między innymi, jak tworzyć odpowiednie hasła do poczty elektronicznej, jak bezpiecznie płacić za zakupy w sieci, jakie prawa przysługują kupującym w Internecie, których danych nie powinniśmy podawać sprzedawcy, jak sprawdzać wiarygodność sklepów internetowych. W spotkaniu weźmie udział Krzysztof Drabik – Miejski Rzecznik Konsumentów. Przez cały czas trwania kampanii będzie można sprawdzić swoją wiedzę dotyczącą praw konsumenckich na stronie akcji http://tydzienzinternetem.pl/, a także na Facebooku. Czeka tu quiz składający się z 10 pytań dotyczących praktycznych zagadnień związanych z zakupami w internecie. Pytania z quizu będzie można znaleźć również na stronie Przemyskiej Biblioteki Publicznej www.biblioteka.przemysl.pl. Odpowiedzi będą publikowane na stronie Tygodnia z Internetem. Więcej informacji: Dział Informacyjno – Bibliograficzny tel. 16 6783582 lub 16 6751675 w. 501

Tydzień z Internetem to doroczna, ogólnoeuropejska kampania, której celem jest zachęcenie jak największej liczby osób do poznania możliwości, jakie daje internet. Co roku włącza się w nią kilkadziesiąt krajów. W Polsce, w ciągu pięciu edycji, w kampanii wzięło udział już 1200 instytucji i ponad 48000 osób. Koordynatorem akcji jest organizacja pozarządowa Telecentre-Europe, w Polsce koordynuje ją Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego we współpracy z wieloma partnerami. Patronem honorowym Tygodnia z Internetem 2016 jest Ministerstwo Cyfryzacji.