Koperta życia na lodówce, pomoże przemyskim seniorom i potrzebującym

16 września 2016

Przemyśl przystąpił do społecznej akcji „Koperta życia”. Ma ona ułatwić przeprowadzenie czynności ratunkowych, a tym samym może uratować życie.

Przemyśl przystąpił do społecznej akcji „Koperta życia”, która skierowana jest do osób chorych, starszych, samotnych, niepełnosprawnych. Jej celem jest zwiększenie bezpieczeństwa tych osób, poprzez przyspieszenie wykonywania czynności ratunkowych.

W ramach akcji zostanie przygotowana tzw.koperta życia, czyli zestaw zawierający: formularz z kopertą oraz naklejki – na drzwi wejściowe i lodówkę, w której zestaw będzie przechowywany. Dlaczego właśnie lodówka? Ponieważ jest sprzętem znajdującym się w większości naszych domów. Oznakowanie jej naklejką z logo akcji przyczyni się do lepszej orientacji zespołów ratownictwa medycznego.

W formularzu znajdą się pytania dotyczące stanu zdrowia, w szczególności przebytych chorób, zażywanych leków, kontaktu do bliskich oraz innych ważnych z medycznego punktu widzenia informacji. Zestawy będzie można otrzymać nieodpłatnie w wyznaczonych miejscach.

Będziemy starali się dostarczyć to osobom tym wszystkim, którzy będą chcieli i mają taką potrzebę – mówi zastępca prezydenta Przemyśla Grzegorz Hayder – Sfinansowane zostanie to ze środków budżetu miasta.