Przemyscy Wszechpolacy upamiętnili rocznicę sformowania Armii Krajowej

17 lutego 2017

W dniu 14 lutego przemyskie koło Młodzieży Wszechpolskiej po raz kolejny wzięło udział w akcji „Kocham Polskę”. Przed akcją działacze zapalili znicze przed Pomnikiem w hołdzie Żołnierzom Armii Krajowej.

„Kocham Polskę” to społeczna akcja reklamowa, której celem jest promocja nowoczesnego patriotyzmu i nadanie aktualnej treści miłości do Ojczyzny.

W tym roku organizatorzy nawiązują do dwóch ważnych wydarzeń w historii naszego narodu. Przemianowania Związku Walki Zbrojnej w Armię Krajową, które miało miejsce 14 lutego 1942 roku. Następnie kilka miesięcy później, dokładnie 20 września 1942 roku powstały Narodowe Sił Zbrojne.

„Obie formacje są dla nas symbolami pełnego oddania swojej Ojczyźnie. Polskie podziemie zbrojne, było największym ruchem oporu w okupowanej przez nazistów Europie. Po zakończeniu wojny wielu z żołnierzy nie złożyło broni i przeciwstawiło się, narzuconej siłą, radzieckiej władzy.” – czytamy na profilu fb Kampanii Społecznej Kocham Polskę.
Obecnie żołnierze AK i NSZ są bohaterami dla młodych ludzi. Tą akcją Młodzież Wszechpolska stara się przypomnieć o ich bezgranicznej miłości do Ojczyzny.

W akcji Wszechpolaków wspierali działacze Ruchu Narodowego oraz Przemyscy Patrioci.