Przemyscy uczniowie wzięli udział w akcji „Bezpieczna Szkoła Tirka” [Galeria zdjęć]

22 września 2015

Przemyscy uczniowie uczestniczyli w akcji „Bezpieczna Szkoła Tirka”. Przez dwa dni młodzi ludzie utrwalali wiedzę z zakresu bezpieczeństwa na drodze.

W dniach 17 i 18 września z inicjatywy i na zaproszenie Marka Rząsy, Posła na Sejm RP, do Przemyśla przyjechali przedstawiciele Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego. W ramach akcji „Bezpieczna Szkoła Tirka” – poprzez zabawy, konkursy i pogadanki – przekazali dzieciom podstawową wiedzę z zakresu bezpieczeństwa na drogach, udzielania pierwszej pomocy medycznej, właściwego alarmowania oraz przyjmowania właściwych postaw w chwilach zagrożenia.

W pierwszym dniu akcji uczestniczyły dzieci wraz z opiekunami ze szkół z powiatu przemyskiego, zaś w drugim dniu dzieci ze szkół podstawowych z terenu miasta Przemyśla. Zajęcia były podzielone na trzy etapy. W pierwszej kolejności dzieci brały udział w pogadance o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, a następnie w zajęciach z udzielania pierwszej pomocy. Miasteczko ruchu drogowego, było ostatnim etapem zajęć, podczas którego dzieci w praktyce mogły sprawdzić wiedzę pozyskaną wcześniej.

Każde dziecko za wzorowy udział w niecodziennej lekcji otrzymało dyplom oraz odblask z Krokodylkiem Tirkiem, aby móc świecić przykładem dla innych.

Anna Fortuna

[Not a valid template]