Przemyscy tenisiści wśród najlepszych zawodników

1 lipca 2014

Zawodnicy przemyskiego Nurtu znaleźli się wśród 16 najlepszych zawodników Ogólnopolskiego Finału Olimpic Games i Polskiego Komitetu Olimpijskiego w tenisie stołowym.

W miniony weekend, w Piątnicy miał miejsce turniej finałowy Minic Olimpic Games i Polskiego Komitety Olimpijskiego w tenisie stołowym. Do rozgrywek zakwalifikowało się 64 zawodników z całej Polski, którzy rywalizowali wcześniej w zawodach wojewódzkich i strefowych. Z Przemyśla swoją grą uczestnictwo zapewnili sobie Martyna Stachniak ( ur. w 2003 r ) oraz Filip Bochnacki ( ur. W 2002 r ).

Rozgrywki finałowe poprowadzono systemem grupowo – pucharowym. Zgodnie z kwalifikacją punktową młodzików Polskiego Związku Tenisa Stołowego Martyna została rozstawiona w turnieju z nr 16, a Filip z nr 54. Martyna obecnie jest żaczką i dopiero w następnym sezonie będzie startować w kategorii młodzików.

W turnieju grupowym Martyna Stachniak zajęła I miejsce, a Filip Bochnacki II miejsce w swojej grupie. Obydwoje awansowali do turnieju głównego, który był rozgrywany już systemem pucharowym. W 1/16 finału Martyna Stachniak pokonała 3:0 Milenę Terlecką, a następnie przegrała 3:0 z rozstawioną z nr 1 Sonią Genderą z UKS Milicz, która jest starsza od Martyny i wygrała cały turniej.

W kolejnych pojedynkach Martyna pokonała 3:0 kolejno starsze od siebie zawodniczki Milenę Chrabąszcz, Gabrielę Rataj i Aleksandrę Piaseczną i ostatecznie zajęła miejsce 10.

Filip Bochnacki w turnieju głównym, w pierwszej partii przegrał po zaciętym pojedynku z Jakubem Maruszczakiem 3:1, a w kolejnych pojedynkach pokonał Oskara Jadachę 3:0 i Patryka Dziubę 3:1. Walcząc o miejsce 13 Filip ponownie zmierzył się z Jakubem Maruszczakiem, tym razem wygrywając 3:1.

Wydział Szkolenia Podkarpackiego Okręgowego Związku Tenisa Stołowego w Rzeszowie docenił bardzo dobre wyniki startów podopiecznych trenera Zdzisława Bodnara i powołał do kadry wojewódzkiej młodziczek na zgrupowanie, które odbędzie się w sierpniu, w Rzeszowie Martynę Stachniak, Justynę Sas oraz Martynę Hajduk, w kategorii młodzików powołanie otrzymał Filip Bochnacki.

fot. Miłosz Krzysik