Przemyscy radni chcą wzmocnienia Garnizonu w Przemyślu

27 marca 2015

Przemyscy radni chcą aby Garnizon w Przemyślu wzmocnił się o kolejne jednostki. W tej sprawie prezydent R.Choma zwróci się do władz państwowych RP oraz Ministerstwa Obrony Narodowej.

Przemyscy radni chcą aby Garnizon w Przemyślu został wzmocniony o dodatkowe jednostki. W tej sprawie jednogłośnie przyjęli oni rezolucję, na mocy której prezydent Przemyśla Robert Choma zwróci się do najwyższych władz państwowych RP oraz kierownictwa Ministerstwa Obrony Narodowej. Apel przemyskiego Samorządu podyktowany jest niestabilną sytuacją międzynarodową w Europie Wschodniej, a także faktem iż nasze miasto położone jest wzdłuż zewnętrznej granicy UE. Dodatkowe jednostki wzmocniłyby potencjał obronny naszego regionu, a tym samym cały system obrony granicy wschodniej RP.

Zdaniem radnych jak czytamy w rezolucji zapewnienie bezpieczeństwa obywatelom jest podstawowym zadaniem i obowiązkiem państwa, dlatego też Rada Miejska w Przemyślu nie może pozostawać obojętna wobec tak istotnego problemu.

Inicjatywa radnych wynika z wsłuchania się przez nich w słowa Honorowego Obywatela Przemyśla Zbigniewa Brzezińskiego Polska powinna się zbroić, kupować sprzęt, modernizować i zwiększać armię. Liczyć na siebie by być w stanie jak najdłużej bronić się sama.

Anna Fortuna