Przemyscy policjanci zatrzymali 1100 litrów spirytusu

17 października 2016

Przemyscy policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą zatrzymali 42-letniego mężczyznę, przewożącego samochodem ponad 1100 litrów spirytusu bez polskich znaków akcyzy. Uszczuplenie podatkowe z tytułu niezapłaconej akcyzy za alkohol wyniosło ponad 62 tys. złotych.

Wczoraj około godz. 5.40 przemyscy policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą zatrzymali do kontroli wjeżdżający do Przemyśla z kierunku Zadąbrowia samochód marki Peugeot Partner. W trakcie wykonywanych czynności funkcjonariusze ujawnili w części bagażowej pojazdu znaczne ilości spirytusu w plastikowych butelkach zapakowanych w kartony.

42-letni mieszkaniec Przemyśla został zatrzymany i przewieziony do jednostki policji, gdzie usłyszał zarzut przewożenia wyrobów akcyzowych bez polskich znaków skarbowych, a także złożył wyjaśnienia i poddał się dobrowolnie karze.

Gdyby towar trafił na rynek to spowodowałby narażenia Skarbu Państwa na uszczuplenie podatkowe w kwocie 62 835 złotych.

Za posiadanie wyrobów bez polskich znaków akcyzy skarbowej grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i przepadek posiadanego nielegalnie towaru.