Przemyscy liderzy PiS przedstawili program wyborczy Andrzeja Dudy

9 marca 2015

W Przemyślu przedstawiciele PiS przedstawili program wyborczy swojego kandydata na stanowisko prezydenta RP Andrzeja Dudy. Jego główne punkty, to rodzina, praca, bezpieczeństwo i dialog.

Na dzisiejszej konferencji z lokalnymi mediami, przedstawiciele PiS w Przemyślu senator Andrzej Matusiewicz, przewodniczący RM Władysław Bukowski oraz radny Bogusław Zaleszczyk przedstawili program wyborczy kandydata na prezydenta RP Andrzeja Dudy. Kandydat ten jako jedyny zawarł umowę programową z wyborcami, tak aby mogli go później z niej rozliczać.

Program wyborczy kandydata PiS składa się z czterech głównych filarów : rodzina, praca, bezpieczeństwo i dialog. Najważniejsze potrzeby Polskiej rodziny obecnie, to praca, mieszkanie, pomoc państwowa, a także solidna opieka zdrowotna. Duda chce aby rodziny o najniższych dochodach otrzymywały na każde dziecko 500 zł, a pozostałe rodziny, na dziecko począwszy od drugiego. Przedszkola powinny być powszechne i bezpłatne. Zmiany wymaga również opieka zdrowotna, likwidacja NFZ. Jako prezydent RP Duda dążyłby do przywrócenia 8 klasowej szkoły podstawowej i 4 -letniego liceum, a także likwidacji systemu testowego. Każda szkoła powinna mieć swój gabinet lekarski i stomatologiczny. Kolejnym punktem w tym filarze byłoby obniżenie wieku emerytalnego do 67 roku życia. W Polsce trzeba zlikwidować tytuł egzekucyjny banków, tak aby opierał się on o decyzję sądu.

Drugi filar, to praca wiążąca się z podniesieniem inwestycji oraz rozbudową przemysłu krajowego. Zwiększenie popytu oraz wsparcie eksportu poprzez podniesienie płac. Zdaniem kandydata PiS należy skupić się na budowie mieszkań, tak aby były one dostępne dla młodych ludzi, mało i średnio zarabiających. Wraz z rozwijającą się gospodarką większe środki finansowe otrzymywałyby instytuty badawcze.

Mówiąc o bezpieczeństwie Andrzej Duda chce kłaść nacisk na silną armię, sprawną politykę zagraniczną i wymiar sprawiedliwości. Z bezpieczeństwem kraju łączy się również bezpieczeństwo energetycznego.