Przemyscy karatecy stanęli na podium w ogólnopolskich zawodach

24 maja 2016

Zawodnicy Przemyskiego Klubu Karate Kyokushin wrócili z medalami z Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Leżajsk Open Karate Cup. W zawodach udział wzięło 197 osób z całego kraju.

karate3

Dnia 21 maja w Leżajsku odbył się Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej LEŻAJSK OPEN KARATE CUP, zorganizowany przez Centrum Sztuk Walki i Sportu w Leżajsku. W turnieju wzięło udział 197 zawodników i zawodniczek z 21 ośrodków sportu z całego kraju. Prezentowali się oni w konkurencji kumite, czyli walki sportowej, z podziałem na grupy wagowe i wiekowe. Świetna organizacja turnieju szła w parze z wysokim poziomem umiejętności zaprezentowanym przez uczestników.

karate2

Przemyski Klub Karate Kyokushin prowadzony przez sensei Ryszarda Makarę 3 DAN oraz sensei Jerzego Makarę 2 DAN reprezentowali: Michał Sobolak, Damian Pawłowski, Michał Igielski, Michał Lisowski oraz Dagmara Dziuga, Anita Sobolak, Paulina Pawłowska, Aleksandra Pisarska i Katarzyna Pisarska oraz Martynka i Kacper Olszańscy. Wszyscy zawodnicy pokazali wolę walki, pięcioro z nich sięgnęło po miejsca na podium, trzykrotnie zajmując miejsce II. i dwukrotnie miejsce III. Świetnie spisał się Michał Igielski, który pokonał swoich konkurentów przez podwójne wazari (uderzenie na głowę) i jednogłośny werdykt sędziów, niestety w wyniku doznanej kontuzji nie mógł stoczyć walki finałowej i musiał oddać przeciwnikowi pole bez walki. Pierwszy raz w zawodach uczestniczyli najmłodsi podopieczni klubu Martynka i Kacper Olszańscy.Trochę oszołomieni, ale odważnie wystąpili w kumite, przecierając swoje pierwsze szlaki w przygodzie z karate kyokushin.

Wyniki:

II. miejsce: Michał Sobolak – junior -70 kg, Michał Igielski – młodzik -60 kg, Dagmara Dziuga – młodziczka -50 kg.

III. miejsce: Damian Pawłowski – junior -60 kg, Michał Lisowski – kadet +50 kg.