Przemyscy gimnazjaliści na lekcji w Służbie Celnej

28 stycznia 2015

Służba Celna w Przemyślu zorganizowała lekcję dla uczniów Gimnazjum nr 4. Była to okazja do zapoznania się z pracą analityków laboratoryjnych.

Podczas niecodziennej lekcji zorganizowanej przez Służbę Celną uczniowie z Gimnazjum nr 4 w Przemyślu przypatrywali się pracy analityków laboratoryjnych pełniących służbę w Laboratorium Celnym. Przemyskie laboratorium jest jednym z pięciu działających na terenie Polski, w którym badane są różnego rodzaju towary, jak np.: alkohol, narkotyki, zabawki.

Dzięki tej lekcji gimnazjaliści przekonali się, że często niewinnie wyglądające produkty, zwłaszcza te w bardzo niskich cenach mogą zawierać w swym składzie niedozwolone czy nawet zagrażające życiu substancje. Spotkanie było również okazją do uświadomienia młodym ludziom jak niebezpieczne są dopalacze oraz jakie zagrożenie niesie ze sobą uzależnienie od hazardu. Problem ten coraz częściej dotyczy nastolatków i ludzi młodych. Badania wykazują, że wśród graczy w wieku 15-18 lat 12,3 % ma problem z uzależnieniem.