Przemyscy Funkcjonariusze Służby Celnej zdobyli III miejsce w w tenisie stołowym

18 maja 2016

W dniach 12 – 15 maja w hali sportowej Centrum Edukacji Zawodowej Resortu Finansów Ośrodek Zamiejscowy w Otwocku odbyły się XVI Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Funkcjonariuszy Służby Celnej w tenisie stołowym. Przemyska reprezentacja wywalczyła III miejsce w klasyfikacji międzynarodowej.

W zawodach uczestniczyły reprezentacje Węgier, Wielkiej Brytanii, Włoch, Norwegii, Belgii, Holandii, 2 reprezentacje Polski oraz reprezentacje 14 Izb Celnych i Ministerstwa Finansów – łącznie 89 zawodników w tym 20 pań. Zawody zorganizowano w kategoriach:
– turniej indywidualny kobiet
– turniej indywidualny mężczyzn
– gra deblowa mężczyzn
– gra mieszana
– turniej 50+ kobiet
– turniej 50+ mężczyzn

Przemyska reprezentacja wystąpiła w składzie: Weronika Biała, Dorota Sobejko-Smuczek, Szymon Gołda, Wojciech Kiczor, Paweł Wohner zajmując I miejsce w klasyfikacji końcowej Reprezentacji Izbowych. Natomiast w klasyfikacji międzynarodowej przemyscy tenisiści (II skład reprezentacji Polski – Weronika Biała, Szymon Gołda, Paweł Wohner) wywalczyli III miejsce ulegając Węgrom i Włochom.

Na uwagę zasługują indywidualne miejsca naszych reprezentantów w klasyfikacji międzynarodowej:
– w singlu kobiet : III miejsce Weronika Biała
– w grze mieszanej : III miejsce Weronika Biała – Szyman Gołda oraz V miejsce Dorota Sobejko-Smuczek – Paweł Wohner
– w grze debla mężczyzn : V miejsce Paweł Wohner – Szymon Gołda
– w grze singlowej mężczyzn: III miejsce Szymona Gołdy oraz VII miejsce Pawła Wohnera.