Prostak, cham, burdelarz i burak. Wyciekło nagranie W. Bakuna i A. Zapotockiego

1 sierpnia 2020

Do sieci wyciekło nagranie z wymiany zdań pomiędzy prezydentem Wojciechem Bakunem a radnym Andrzejem Zapotockim. Nagranie zostało najprawdopodobniej wykonane w czerwcu 2019 roku, podczas narady ws. budżetu obywatelskiego. W takich naradach, które najczęściej odbywają się w tzw. małej sali narad urzędu miejskiego, zazwyczaj bierze udział od kilku do kilkunastu osób. Zwykle są to radni, prezydent lub jego zastępca i naczelnicy wydziałów urzędu.

Nagranie opublikował profil anonimowego stowarzyszenia Obywatelska Kontrola Władz Podkarpacia. Prowadzący profil nie kryją swojej sympatii do Prawa i Sprawiedliwości, jednak często są oskarżani przez przeciwników o hejterskie treści. Na nagraniu rozmowy Bakuna z Zapotockim słychać, jak wyraźnie zirytowany Bakun nazywa Zapotockiego chamem i prostakiem. Później sugeruje Zapotockiemu wyjazd do Ostrowa, co ma być aluzją do prowadzonej w tej miejscowości przed laty działalności gospodarczej Zapotockiego. Zapotocki nie pozostaje dłużny i nakłania Bakuna do wyjazdu do Łapajówki. 

 

Kilka dni wcześniej, po kolejnej burzliwej sesji Rady Miejskiej w Przemyślu, profil przemyskiej Koalicji Obywatelskiej opublikował inne nagranie, na którym radny Zapotocki używa wulgaryzmu, sugerując jednemu z radnych, żeby ten ,,sp….ł”.  

 

 

 

biw