Projekt Zdrowie w Przemyślu

12 września 2020

Pani Małgosia pojawiła się w naszym Centrum w połowie stycznia obecnego roku. Przez okres 4 miesięcy udało jej się zgubić 11 kg.

Poziom tkanki tłuszczowej udało się zmniejszyć z 36,5% do 27,5%, czyli do poziomu prawidłowego, poziom nawodnienia organizmu wzrósł z 39,7% do 52,1%, a poziom tkanki wisceralnej (wewnętrznego otłuszczenia narządów) zmniejszył się o 3 punkty. Pani Małgosia odmłodniała tez o 13 lat jeśli chodzi o wiek metaboliczny (z 53 do 40 lat )

Pani Małgosia to przesympatyczna kobieta, która pojawiła się w naszym gabinecie w styczniu tego roku. Jak sama twierdziła już chwilę zbierała się z ta decyzją, aż wreszcie weszła i zapisała się na wizytę. Sama nie wierzyła w to że uda jej się schudnąć, bo przecież tyle razy próbowała to zrobić.

 Od początku kuracji wykazywała się dużą determinacją i zaangażowaniem. Zawsze była pozytywnie nastawiona do zmian i bardzo pogodna. Obecnie Pani Małgosia jest w okresie stabilizacji wagi.

Zapraszamy do przeczytania wywiadu z Panią Małgosią.

Co skłoniło Panią do podjęcia kuracji?

Jak każda kobieta lubię dobrze wyglądać, lubię  sukienki i kolorowe spódniczki. Dodatkowe kilogramy sprawiały, że musiałam zwracać uwagę na co innego niż modny fason przy dobieraniu  garderoby.

Jak dowiedziała się Pani o naszym Centrum?

Miałam okazję obserwować spektakularne efekty znajomej, tracącej wagę z pomocą Państwa Centrum. Ale minęło kilka miesięcy nim sama spróbowałam.

Jakie błędy żywieniowe popełniała Pani przed podjęciem kuracji?

Wydawało mi się, że jak będę mniej jadła, to osiągnę upragnioną wagę. Mimo że ograniczałam posiłki, efekt był jednak niezadowalający.

Co  motywowało Panią do wytrwania na diecie?

Najtrudniej było na początku, ale cotygodniowe spotkania z panią, modyfikowanie diety w razie pojawienia się trudności, życzliwe słowa wsparcia, były prawdziwą motywacją.

Co powiedziałaby Pani osobom, które zmagają się z nadmiarem kilogramów i nie wierzą, że można schudnąć?

Na pewno nie można powiedzieć, że uda się to zrobić bez wysiłku, ale nic co ma wartość nie przychodzi bez trudu. Wystarczy się zdecydować. Trzeba pamiętać, że na tej drodze nie jest się samemu. Razem jest zawsze łatwiej, a później można już tylko cieszyć się efektami.

Czy jest Pani zadowolona z efektów, które udało się do tej pory Pani osiągnąć?

Oczywiście. Wiem, że sama nie uzyskałabym takiego efektu. Poza tym nauczyłam się smacznie i zdrowo jeść, przyrządzać urozmaicone posiłki. Wzbogaciłam swoją kuchnię o nowe smaki, które spodobały się również reszcie rodziny.

Jakby Pani zachęciła innych do odwiedzenia naszego Centrum Dietetycznego?

Na pewno warto spróbować zmierzyć się ze swoimi niedoskonałościami. Nie musimy zgadzać się na gorszy humor z powodu zbędnych kilogramów. Oprócz estetycznego wyglądu zyskujemy również zdrowe nawyki i dobre samopoczucie. A to wszystko jest nie do przecenienia.

Zrób coś dla siebie, skorzystaj z konsultacji z dietetykiem Sylwią Buczkowską  w Centrum Dietetycznym Projekt Zdrowie Przemyśl.

Dietetyk Sylwia Buczkowska

Zadzwoń i zarezerwuj najbliższy wolny termin.
Przekonaj się sam, jak zmiana nawyków żywieniowych może polepszyć Twoje zdrowie, samopoczucie i odbudować wiarę w siebie! Zapraszamy!

Serdecznie zapraszamy wszystkich na bezpłatne konsultacje dietetyczne.

PROJEKT ZDROWIE  – POLSKIE CENTRA DIETETYCZNE
ul. Sportowa 8A
37-700 Przemyśl
Tel. +48 720 846 955
E-mail:  przemysl@projektzdrowie.info

 

Artykuł sponsorowany