Projekt Kluby Sportowe Orange – podsumowanie roku [Galeria zdjęć]

3 grudnia 2015

Mija rok, od kiedy UKS Gladiator Przemyśl, działający przy Specjalnym Ośrodku Szkolno Wychowawczym Nr 1 w Przemyślu jest w projekcie KSO. Przez ten okres czasu wzięli udział w 40 wyzwaniach zapewniając sobie wysoką lokatę w klasyfikacji klubów biorących udział w projekcie.

Przystępując do projektu nie mieliśmy pełnej wiedzy na temat tego przedsięwzięcia. Jedynym jego pewnym elementem był pakiet startowy w postaci otrzymanego sprzętu sportowego na łączną kwotę ok 10 tyś zł.
Z czasem organizatorzy projektu zaczęli odkrywać kolejne karty udostępniając na stronie internetowej różnorodne wyzwania głównie sportowe, ale także te o charakterze integracyjnym (tj. wspólne oglądanie i kibicowanie kadry Polski podczas meczów wraz z zawodnikami) i artystycznym (tj. stworzenie banera dopingującego zawodników), których celem była rywalizacja pomiędzy klubami z całej Polski udokumentowana materiałami filmowymi.

Na początku w projekcie brali udział tylko uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego nr 1, trenujący pod okiem trenerów Piotra Pająka i Tomasza Bandrowicza (autorów zgłoszenia do projektu). W chwili obecnej z pełnym zaangażowaniem w zabawie uczestniczą również uczniowie innych placówek szkolnych z naszego miasta. Na bieżąco współpracujemy z Zespołem Szkół Elektronicznych i Ogólnokształcących pod przewodnictwem trenerów Łukasza Andruszkiewicza i Macieja Karwowskiego oraz Zespołem Szkół z Oddziałami Integracyjnymi, których opiekunami są Jakub Pakosz i Zbigniew Skrzela.

Jednym z ostatnich wyzwań, a zarazem sprawdzianem sprawności ruchowej zawodników był udział w kwalifikacjach do Pucharu Orange, polegający na różnorodnych ćwiczeniach ruchowych na czas za które, komisja KSO, której przedstawiciele przyjechali do Przemyśla z siedziby w Poznaniu, przydzielała punkty oceniając poziom zawodników.

Na chwilę obecną zajmujemy wysokie 6-te miejsce, wśród 100 klubów z Polski, jednak do ścisłego finału dostanie się najlepszych 10. Wyniki Pucharu można śledzić pod poniższym adresem: http://www.klubysportoweorange.pl/puchar-orange/wyniki-eliminacji-do-pucharu-orange

Ogromna determinacja, zaangażowanie, chęci oraz piękna, sportowa rywalizacja zawodników UKS Gladiator sprawia, że na dzień dzisiejszy plasujemy się na pierwszym miejscu w ogólnym rankingu klubów w Polsce, uczestniczących w projekcie, z 8782 punktami na koncie: http://www.klubysportoweorange.pl/grywalizacja/ . Do tej pory czynnie wzięliśmy udział w ponad 40 wyzwaniach, nagrywając 30 filmów promujących nie tylko klub, ale też miasto Przemyśl.

Udział w projekcie jest rozwijającym nie tylko sportowo doświadczeniem, gdyż uczy zawodników podstawowych zasad fair play, pokory, systematyczności i dobrej organizacji, od których w dużej mierze zależy sukces.

Jesteśmy doskonałym przykładem na to, że poprzez sport i zabawę można promować zarówno klub jak i miasto, a co najważniejsze zintegrować uczniów z różnych szkół masowych.

fot. i tekst Tomasz Bandrowicz

no images were found