Próbowali przemycić ponad kilogram marihuany. Wpadli w Medyce

15 grudnia 2016

Na przejściu granicznym w Medyce, celnicy przechwycili 1,14 kg marihuany. Narkotyki ukryto w podwójnym dnie torby podróżnej.

Funkcjonariusz Służby Celnej wytypował do szczegółowej kontroli wjeżdżający do Polski samochód marki Toyota, którym podróżowało 3 mężczyzn. Za kierownicą pojazdu zasiadał 62-letni obywatel Ukrainy.

Podczas rewizji, w jednej z toreb podróżnych, celnik znalazł podwójne dno bagażu, a w nim 18 zamkniętych próżniowo worków z zielonym suszem.

Wstępną identyfikację towaru funkcjonariusze przeprowadzili za pomocą narkotestu oraz służbowego psa Straży Granicznej. Badania w laboratorium Izby Celnej w Przemyślu potwierdziły, że wykryta substancja to marihuana.

Dalsze czynności w sprawie prowadzone są pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Przemyślu przez funkcjonariuszy Straży Granicznej.

Zatrzymany kierowca usłyszał zarzut przemytu znacznej ilości narkotyków, za co grozi kara pozbawienia wolności od 3 lat. Wobec zatrzymanego, sąd zadecydował o tymczasowym areszcie na okres 2 miesięcy.