Młodzi przemyscy piłkarze z sukcesami w Zamościu [zdjęcia]

W sobotę, 10 grudnia drużyna UKS Orlik Przemyśl wzięła udział w VI międzynarodowym Turnieju Mikołajkowym zorganizowanym przez Diecezjalny Klub Sportowy „GAUDIUM” w Zamościu.

Turniej rozgrywano równocześnie na trzech halach, gdzie rywalizowało blisko 450 zawodników. UKS ORLIK PRZEMYŚL reprezentowały drużyny z rocznika 2004, 2006, 2007, 2008 oraz 2009. Oprócz organizatora przemyślanie byli najliczniejszą grupą zawodników.
Wszystkie nasze drużyny spisały się znakomicie i stanęły na podium, ale nie to było najważniejsze w tym dniu, zabawa była świetna i trwała przez cały dzień, którego zwieńczeniem była wizyta Świętego Mikołaja z ogromem prezentów – mówi trener Henryk Łaskarzewski.

Końcowe wyniki poszczególnych roczników :
ROCZNIK 2004: trener Kamil Makara

I miejsce – MOSIR LUBACZÓW
II miejsce – OSIR BIŁGORAJ
III miejsce – UKS ORLIK PRZEMYŚL

ROCZNIK 2006 : trener Arkadiusz Majcher

I miejsce – DKS GAUDIUM ZAMOŚĆ
II miejsce – AMSPN HETMAN ZAMOŚĆ
III miejsce – UKS ORLIK PRZEMYŚL

ROCZNIK 2007: trener Arkadiusz Makara.

I miejsce – OSIR BIŁGORAJ
II miejsce – UKS ORLIK PRZEMYŚL
III miejsce – DKS GAUDIUM ZAMOŚĆ

ROCZNIK 2008: trener Henryk Łaskarzewski.

I miejsce – UKS ORLIK PRZEMYŚL
II miejsce – DKS GAUDIUM ZAMOŚĆ
III miejsce – FA ZAMOŚĆ

Rocznik 2009: trener Henryk Łaskarzewski.

I miejsce – UKS ORLIK PRZEMYŚL
II miejsce – ŁUCK UKRAINA
III miejsce – TKS TOMASOVIA

zam3

zam2

zam5

zam4

 

Zawodnicy przemyskiego klubu sięgnęli również po indywidualne nagrody: najlepszym bramkarzem turnieju w kategorii rocznik 2007 został Kuba Jaroch, królem strzelców w kategorii rocznik 2008 został Jan Borysławski zaś statuetkę króla strzelców w kategorii rocznik 2009 zdobył Oskar Baniecki.

Dziękujemy trenerom za przygotowanie oraz cierpliwość a rodzicom i wszystkim uczestnikom tej wyprawy za pomoc i wspieranie drużyn pełnym pasji, ale kulturalnym kibicowaniem. Podziękowania kierujemy do organizatorów, szczególnie do księdza Tomasza Winogrodzkiego, który pokazał bezinteresowność zapraszając dzieci z odległego Przemyśla i tak obficie je wynagradzając. Natomiast działaczom DKS Gaudium Zamość dziękujemy jeszcze raz za ogrom pracy, który wnieśli i świetną organizację tak dużego turnieju – mówi H.Łaskarzewski.