Izba Celna w Przemyślu Mistrzem Polski w koszykówce!

15 grudnia 2016

W dniach 9-11 grudnia w Otwocku rozegrane zostały XIII Mistrzostwa Polski Funkcjonariusz Celnych w Koszykówce. Izba Celna w Przemyślu wywalczyła kolejny raz tytuł Mistrza Polski.

W XIII Mistrzostwach Polski rywalizowało 10 izb celnych oraz reprezentacja Ministerstwa Finansów. Drużyny podzielono na dwie grupy.

Drużyna złożona z funkcjonariuszy Izby Celnej w Przemyślu wygrała wszystkie mecze grupowe, pokonując m.in. Izbę Celną w Białej Podlaskiej. Dzięki kompletowi zwycięstw nasi funkcjonariusze awansowali z pierwszego miejsca do fazy półfinałowej. Tam nasza reprezentacja pokonała Izbę Celną w Toruniu. W finale przemyscy celnicy spotkali się z reprezentacją Izby Celnej w Białymstoku. Pierwsza wyrównana połowa meczu finałowego dała duże nadzieje podlaskich celników na zdobycie pierwszego historycznego zwycięstwa nad przemyskimi celnikami. Poukładana i szybka gra podkarpackich celników w drugiej połowie rozwiała wszelkie wątpliwości, co do wyłonienia zwycięzcy.

Kolejne Mistrzostwo Polski Funkcjonariuszy Służby Celnej z Przemyśla stało się faktem. Przypomnieć trzeba, że po roku tytuł Mistrza Polski powrócił do Przemyśla.