Próbował przemycić na Ukrainę… samochód elektryczny

17 września 2017

Obywatel Ukrainy próbował wywieźć do swojego kraju elektryczny samochód marki Nissan Leaf. Pojazd wcześniej został zakwalifikowany jako przeznaczony na części zamienne.

W czwartek 14 września do odprawy granicznej w drogowym przejściu w Medyce zgłosił się 59 – letni obywatel Ukrainy. Mężczyzna przewoził na lawecie elektryczny samochód osobowy marki Nissan Leaf, który został sprowadzony do Europy ze Stanów Zjednoczonych, gdzie zakwalifikowano go jako pojazd przeznaczony na części zamienne. Obywatel Ukrainy nie posiadał zezwolenia na transport odpadów przez granicę. Po uzyskaniu opinii Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali pojazd oraz jego właściciela.

Mężczyzna usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa przeciwko ochronie środowiska. Grozi mu za to grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 2 lat.

Wartość pojazdu oszacowano na 60 tys. zł. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Medyce pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Przemyślu.