Pracownica przemyskiego banku udaremniła próbę wyłudzenia pieniędzy

Przestępcy działający metodą „na wnuczka” czy „na policjanta” wciąż oszukują, głównie starsze osoby. Do takiego oszustwa mogło dojść po raz kolejny w Przemyślu, jednak czujna pracownica banku pokrzyżowała plany oszustów.

W środę po godz. 13, do jednego z banków w Przemyślu przyszła 69-letnia kobieta, która zamierzała pobrać 30 000 złotych. Jednak pracownica banku w rozmowie z klientką spostrzegła, że coś się nie zgadza. Okazało się, że starsza pani miała być ofiarą oszustwa. Chwilę wcześniej zadzwonił do niej mężczyzna twierdząc, że jest policjantem operacyjnym i w związku z atakiem hakerskim zaoferował kobiecie pomoc, by ta wpłaciła pieniądze na podane przez niego konto. Dzięki natychmiastowej reakcji pracownika banku, doszło do udaremnienia próby wyłudzenia pieniędzy, a kobieta nie straciła oszczędności życia.

Pamiętajmy, w żadnym wypadku prawdziwi policjanci nie mogą przyjmować pieniędzy, żądać ich wypłaty czy przekazania na wskazane konto. Stróże prawa również nigdy nie informują o prowadzonych przez siebie sprawach telefonicznie.

Podejrzewając próbę oszustwa, jak najszybciej skontaktuj się z najbliższą jednostką policji pod numerem telefonu 997 lub 112.