Pracownica przemyskiego banku udaremniła próbę wyłudzenia pieniędzy

29 października 2017

Przestępcy działający metodą „na wnuczka” czy „na policjanta” wciąż oszukują, głównie starsze osoby. Do takiego oszustwa mogło dojść po raz kolejny w Przemyślu, jednak czujna pracownica banku pokrzyżowała plany oszustów.

W środę po godz. 13, do jednego z banków w Przemyślu przyszła 69-letnia kobieta, która zamierzała pobrać 30 000 złotych. Jednak pracownica banku w rozmowie z klientką spostrzegła, że coś się nie zgadza. Okazało się, że starsza pani miała być ofiarą oszustwa. Chwilę wcześniej zadzwonił do niej mężczyzna twierdząc, że jest policjantem operacyjnym i w związku z atakiem hakerskim zaoferował kobiecie pomoc, by ta wpłaciła pieniądze na podane przez niego konto. Dzięki natychmiastowej reakcji pracownika banku, doszło do udaremnienia próby wyłudzenia pieniędzy, a kobieta nie straciła oszczędności życia.

Pamiętajmy, w żadnym wypadku prawdziwi policjanci nie mogą przyjmować pieniędzy, żądać ich wypłaty czy przekazania na wskazane konto. Stróże prawa również nigdy nie informują o prowadzonych przez siebie sprawach telefonicznie.

Podejrzewając próbę oszustwa, jak najszybciej skontaktuj się z najbliższą jednostką policji pod numerem telefonu 997 lub 112.