Poszukiwania 76-letniej kobiety zakończyły się pomyślnie

30 czerwca 2016

Przemyscy funkcjonariusze prowadzili poszukiwania 76-letniej kobiety, która we wtorkowy wieczorów wyszła z domu. Policyjna akcja trwała całą noc i wzięło w niej udział ponad 100 funkcjonariuszy różnych służb.

W miniony wtorek, około godz. 21 dyżurny przemyskiej komendy otrzymał informację o zaginięciu starszej kobiety, która około godziny 18.30 wyszła z domu i od tamtej chwili rodzina nie ma z nią kontaktu.

Natychmiast do akcji poszukiwawczej zostali skierowani policjanci, którzy ustalili obszar, w którym należy prowadzić poszukiwania. Z uwagi na fakt, że zbliżała się noc, a teren poszukiwań jest mocno zalesiony, do akcji szybko włączyli się funkcjonariusze Straży Granicznej, GOPR-u, ratownicy PCK, STORAT, strażacy oraz dwóch żołnierzy, którzy wspierali policjantów na quadach i przy użyciu specjalistycznego sprzętu, w tym drona i śmigłowca.

W środę, około godz. 10.30 zaginiona kobieta została odnaleziona w jednej z podprzemyskich miejscowości przez ratowników STORAT. Policjanci wezwali do niej karetkę pogotowia, ratownicy postanowili przewieźć 76-latkę do szpitala.