Poszedł do przemyskiego kantoru z fałszywymi dolarami

11 kwietnia 2017

Obywatel Ukrainy potrzebował wykupić ubezpieczenie na samochód. W tym celu próbował wymienić dolary na złotówki. Okazało się jednak, że pieniądze, które posiadał, są fałszywe.  Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzuty.

W poniedziałek 3 kwietnia, w kantorze wymiany walut w jednym z supermarketów przy ul. Lwowskiej dwaj obywatele Ukrainy przedłożyli do wymiany dwa banknoty o nominale 100 dolarów amerykańskich. Potrzebowali pieniędzy na zapłacenie ubezpieczenia samochodu. Kobieta o wprowadzeniu do obiegu podrobionych banknotów powiadomiła policjantów z przemyskiej komendy.

Na miejsce zdarzenia udali się funkcjonariusze z wydziału dochodzeniowo-śledczego przemyskiej jednostki, którzy zabezpieczyli przedmiotowe falsyfikaty, a w trakcie przeszukania obywateli Ukrainy ujawnili przy jednym z nich jeszcze 4 banknoty o nominale 100 USD noszące ślady podrobienia. Mężczyźni zostali zatrzymani do wyjaśnienia okoliczności zdarzenia.

29-letni obywatel Ukrainy usłyszał prokuratorskie zarzuty wwiezienia i usiłowania wprowadzenia do obiegu fałszywych banknotów. Śledztwo prowadzi Prokuratura Okręgowa w Przemyślu.

Za wprowadzenie w obieg fałszywych pieniędzy grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.

fot. wikimedia commons